Један светитељ се на прави начин поштује не само молитвом  и прослављањем  славних дела, већ када и у својим животима ходимо путевима које нам ти угодници Божији утабаше. Имајући то на уму, ученици и запослени у ОШ „Гојко Друловић“ већ дужи низ година  достојно прослављају славно име Светог Саве.

Након Свете Литургије и рецитовања у овдашњој цркви, славље је настављено у школи уз програм који је  традиционално отворен Светосавском химном под вођством наставнице Тијане Попадић, коју је отпевао школски хор. Програм је настављен рециталима, песмом и драмским извођењем које су осмислили учитељица Мира Никачевић и наставник Жељко Живковић, а чија је тема била везана за добра дела које је Свети Сава за живота чинио. Свечаност је завшена освећењем и ломљењем славског колача.

Славске трпезе ово године није било.

page1111

page2