ИО КОКИН БРОД

ПРОСЛАВА САВИНДАНА

Издвојено одељење Основне спомен- школе „Гојко Друловић“ и ове године је 27. јануара обележило Савиндан- школску славу. Тим поводом у просторијама школе одржана је приредба. Учествовали су ученици од првог до четвртог разреда, у сарадњи са учитељицама Биљаном Топаловић и Милицом Виторовић, као и родитељи ученика. Традиционално, већ више од 20 година, постоји домаћин славе из редова ученика. Овогодишњи домаћин била је ученица првог разреда Милена Батаковић.
Програм је почео у 11 часова ломљењем славског колача и беседом о Светом Сави. Затим је уследило хорско певање Светосавске химне, рецитације и драматизације текстова о Светом Сави.
Као занимљив део програма издвојио се сценски приказ сијела, односно дружења и забављања људи на селу половином 20-ог века. Прича је резултат наше жеље да се традиција и народни обичаји отргну од заборава. Посебну захвалност дугујемо свим бакама и декама, који су нам помогли да ову причу спроведемо у дело, као и родитељима и мештанима у реализацији фолклорног и музичког дела програма.
После приредбе подељени су пакетићи за сву децу, које су обезбедили родитељи домаћина славе, Слађана и Рајко Батаковић.

savindan1

savindan2